Zapraszamy dzieci na wolny wybieg i wakacje tylko na świeżym powietrzu ;) Jedynie na obiad będziemy chodzić do zaprzyjaźnionej restauracji AGAWA przy EPWiK , poza tym nosa ze stajni nie wystawimy i uwierzcie będziemy się bawić przednio!!!

Zapisy trwają – nie zastanawiajcie się długo, miejsca rozchodzą się jak świeże bułeczki – wysyłajcie maila od razu z wpłatą zaliczki, karta półkolonii – do wypełnienia w późniejszym terminie (pracujemy nad nowym wzorem).

Czeka Nas 8 wyjątkowych turnusów, a na koniec ognisko na zakończenie wakacji :)
Wszystkie Nasze wydarzenia opublikowane są na fb.

Do zobaczenia,

#konskiezdrowieteamNiezmiernie Nam miło poinformować, że rok 30ty Naszej działalności będzie bogaty w różnorodne wydarzenia zarówno jeździeckie i około jeździeckie :) zaplanowaliśmy kilka dużych wydarzeń na terenie ośrodka Fundacji Końskie Zdrowie w Elblągu oraz w przestrzeni miejskiej Elbląga.

Już teraz także możemy zdradzić, że mamy kilku otwartych na Nasze potrzeby, świętujących z Nami, będących jednocześnie lokalnymi patriotami – firm, które zaangażowały się w obchody 30lecia, są to:

Łukasz Szulc z AMERICAN HOME Biuro Nieruchomości – wspaniały człowiek, który nie pierwszy raz wspiera działalność Fundacji, dzięki Niemu szykujemy Miejską Galerię, EGZAMINY NA BOJ, zawody PONY CUP 2022 HOBBYHORSE ELBLĄG oraz HUBERTUSOWE PONY CUP 2022 HOBBYHORSE ELBLĄG

Ariel Zubiel z firmy WAITW  , który zdecydował objąć wsparciem wydarzenia PONY CUP 2022 ELBLĄG oraz ZAWODY TOWARZYSKIE W SKOKACH 30lecie FKZ

Zarząd firmy EKOBUD, który wsparł obchody urodzin Fundacji czyli dokładnie w dniu podpisania aktu notarialnego powołującego Fundację do życia :) także szykujemy duży tort :D
Są z Nami także wszyscy tworzący społeczność Naszej Miejskiej Stajni na co dzień, a o kolejnych darczyńcach będziemy informować na bieżąco !!!

Z góry także wszystkim DZIĘKUJEMY i zapraszamy na Nasze wydarzenia !

Prezes – Ewa Obrycka-Błaut z Ekipą KOŃSKIE ZDROWIE TEAMRok 2022 już jest -  to będzie rok wielu różnych wydarzeń jak każdy, nie w każdym jednak obchodzimy 30lecie działalności jesteśmy jedną z pierwszych organizacji pozarządowych w regionie i jest co świętować :)   już wkrótce pokażemy lineup wydarzeń urodzinowych, a już dzisiaj szukajcie i pokazujcie Nam #konskiezdrowiehistoria do zobaczenia :)

W tym roku zmieniamy logo na zasłużone flots z 30!!! nie każda stajnia może pochwalić się takim stażem i jest to kawałek bogatej historii koniarzy w regionie :)

ZAPRASZAMY !!

Tak to prawda, wracam do tradycji  organizowania zawodów towarzyskich i regionalnych w skokach przez przeszkody. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale Fundacja Końskie Zdrowie była jednym z pierwszych organizatorów zawodów jeżdzieckich, w latach 90tych wrześniowe zawody odbywały się na terenie Stadionu przy ul. Krakusa (to były czasy kiedy NI EBYŁO INTERNETÓW !!!). Obecnie dysponujemy pięknym parkurem i infrastrukturą by zawody te na nowo i na stałe zagościły w Naszych progach :)

Nadchodzące zawody to sparing skoczków w czterech konkursach, wracamy także do zabawy tym pięknym sportem i odkurzenia przez Szefów Ekip, Zawodników oraz Sędziów różnych odmian tych samych konkursów.

Poza konkursami, dokładności, z trafieniem w normę czasu i na styl – proponujemy Sztafetę gdzie para jeździec i koń po przejechanym parkurze oddaje palcat zawodnikowi na ziemi by pokonał wytyczoną trasę, a liczymy łączny czas tej drużyny!!

Mamy nadzieję, że liczne grono dzieci, młodzieży i dorosłych przyłączy się do sportowej rywalizacji na Naszym PIĘKNYM PARKURZE :) a uwierzcie mi będzie o co się starać.

Wkrótce uruchomimy panel zgłoszeniowy na www.zawodykonne.com

Do zobaczenia,

#KONSKIEZDROWIETEAMSTAN NA 25.05.2021  ZAPISY NA PÓŁKOLONIE 2021 ZOSTAŁY ZAMKNIĘTE

OZNACZA DO, ŻE WSZYSTKIE MIEJSCA ZOSTAŁY ZAREZERWOWANE, NIE PROWADZIMY LIST REZERWOWYCH, W RAZIE PRZYPADKU ZWOLNIENIA SIĘ MIEJSCA PUBLIKUJEMY INFO NA FB @konskiezdrowieelblag

a tu garść informacji dla rodziców uczestnikówKażdy koniarz marzy o krytej ujeżdżalni, to także Nasze marzenie :) jest to koszt ok 300tys PLN, w zeszłym roku uzbieraliśmy nnieco ponad 5tys, które sfinansowały w części koszty wynagrodzenia pracowników, ale kto wie, może w tym roku uda Nam się uzbierać kwotę przybliżającą Nas do spełnienia marzeń o hali :) jeśli możesz, jeśli chcesz, jeśli podoba Ci się to co robimy – wesprzyjcie Nas odpisem 1% podatku – podajcie księgowym Nasze dane (zbieramy poprzez Fundację Elbląg), będę wdzięczna za każde wsparcie – Ewa

WYSTARCZY
W DEKLARACJI WPISAĆ
NR KRS: 0000033301

W UWAGACH:
KONSKIE ZDROWIE

z góry pięknie
DZIĘKUJEMY!ZAPISY ZAMKNIĘTE (aktualizacja 12.05.2021)

Zapraszamy dzieci na wolny wybieg i wakacje tylko na świeżym powietrzu ;) Jedynie na obiad będziemy chodzić do zaprzyjaźnionej restauracji AGAWA przy EPWiK (w razie obostrzeń dot.gastronomii – serwować na miejscu), poza tym nosa ze stajni nie wystawimy i uwierzcie będziemy się bawić przednio!!! I Z DYSTANSEM (ZDROWYM)

Zapisy trwają – nie zastanawiajcie się długo, miejsca rozchodzą się jak świeże bułeczki – najlepiej wysyłajcie maila od razu z wpłatą zaliczki, karta półkolonii – do pobrania z zakładki DO POBRANIA :)

Czeka Nas 8 wyjątkowych turnusów, wydarzenia na początek i na koniec wakacji oraz w lipcu – Stajenna Rodzinna Wyprawa Kajakowa, na którą być może się wybierzecie :)

WYJĄTKOWE WAKACJE W STAJNI 2021′

I TURNUS: 28.06-02.07 brak miejsc

II TURNUS: 05-09.07 brak miejsc

III TURNUS: 12-16.07 brak miejsc

IV TURNUS:19-23.07 brak miejsc

PRZERWA 24-31.07 brak miejsc

V TURNUS SPORTOWY z JUSTYNĄ BADASZKO: 02-06.08 (dla dzieci z umiejętnościami BOJ) brak miejsc

VI TURNUS: 09-13.08 brak miejsc

VII TURNUS: 16-20.08

VIII TURNUS: 23.08 – 27.08

pn – pt, w godzinach 8:00 – 16:00

Cena obejmuje II śniadanie i obiad, opiekę instruktora jeździectwa i kolonii, zajęcia odbywają na terenie ośrodka Fundacji. Grupy do 15 osób,

cena 600zł/osobę, zapisy TYLKO mailem: fkz@elblag.com.pl wpłata zaliczki 200zł gwarantuje miejsce na turnusie, pozostała część do zapłaty na 14 dni przed pierwszym dniem turnusu.

Już nie możemy się doczekać! Ściskam i pozdrawiam,

Ewa & KOŃSKA RODZINA :)W związku z ogłoszoną pandemią koronawirusa na całym świecie, właściwie niespodziewanie ziścił się najczarniejszy scenariusz dla większości społeczeństwa w Polsce, w Naszym regionie, w Naszym mieście… oraz w Naszej Stajni.

Od 15. marca nie prowadzimy żadnych jazd, zdezynfekowaliśmy wszystkie pomieszczenia oraz sprzęt jeździecki używany przez Was. Pracujemy w bardzo skromnym składzie i ograniczamy do minimum ilość ludzi wchodzących na teren Fundacji.

Nie mogąc prowadzić zajęć Szkółki Jeździeckiej, Końskiego Przedszkola, jazd komercyjnych i innych projektów w których bierzemy udział na co dzień, jesteśmy pozbawieni źródła utrzymania obiektu, ludzi a przede wszystkim koni. Nie jesteśmy salą gimnastyczną, która zamykamy na klucz i czekamy na lepsze – zdrowsze czasy. Musimy zajmować się i pracować z Naszymi końmi na bieżąco, na bieżąco też utrzymujemy opiekę weterynaryjną (szczepienia okresowe itp) oraz kowalską. Nie próżnujemy, w mediach społecznościowych zdradzamy nad czym pracujemy w obiekcie. Mamy czas na niewielkie remonty i mam nadzieję docenicie Nasze wysiłki by utrzymać kontakt z Wami i Waszymi dziećmi ‘zdalnie’ – po to udostępniamy codzienne wieści ze Stajni.

Zdecydowana Większość z Rodziców dzieci ze Szkółki Jeździeckiej zapłaciła zgodnie z umową pełną opłatę miesięczną, za co serdecznie dziękuję i nie ukrywam, że bez tych środków nie byłoby możliwe utrzymywanie ośrodka. Dziękuję też za wszystkie kontakty i próby pomocy, pytania o przyszłość i za spirytus - Kamila :) Koszty miesięczne Fundacji to prawie 10 tys PLN, zatem nie jest to mało w tych czasach. Nadchodzi kwiecień i kolejne niepewne miesiące, niestety zapasów finansowych Fundacja obecnie nie ma. Od prawie 30 lat nie prowadziliśmy żadnej zbiórki pieniędzy, nie pozyskiwaliśmy środków na bieżącą działalność, nie prosiliśmy o pomoc, wierząc, że praca jaką wykonujemy sama się obroni i zawsze pozwalała na utrzymanie. W chwili obecnej po prostu nie możemy pracować…

Obserwuję i rozmawiam z osobami z branży jeździeckiej, wkrótce czeka Nas dramatyczna walka o pozostanie na powierzchni, zapewne zmniejszy się ilość pogłowia konin w Polskie w ogóle. Praca u podstaw, którą od lat się zajmuję osobiście, w dziedzictwie po Tacie – założycielu Fundacji, stanie się mniej dostępna, ze względów finansowych Naszych klientów także. Jak zapewne wiecie od roku zajmuję się Fundacją i robię wszystko by trwać w misji #pasjadlapokolen oraz #odnowakonskiegozdorowia, zostawiłam pracę zawodową dla tej organizacji, wierzę, że przez ten rok udało się zarazić nie jedną osobę miłością do koni i jeździectwa – stąd też wprost PROSZĘ O POMOC FINANSOWĄ – darowizny w dowolnej i dobrowolnej wysokości wpłacane na konto Fundacji Końskie Zdrowie.

W Naszej Końskiej Rodzinie siła – wspierajcie Fundację, by nie zniknęła z mapy miasta i mapy stajni w regionie. Wpierajcie by chociaż ułamek Moich PLANÓW na 2020′ udało się zrealizować :)

Wierzę, że się uda – #niebadzobojetny #pomozeszbomozesz #konskiezdrowierodzina

Ewa O b r y c k a – B ł a u t

Prezes Zarządu FundacjiW związku z pandemią, jesteśmy zmuszeniu ODWOŁAĆ wydarzenie, mając nadzieję na szybki powrót do normalności i pracy z końmi i dziećmi szkółki jeździeckiej i końskiego przedszkola.

DO ZOBACZENIA wkrótce!!

Ewa

Zapraszamy w dn. 29.03.2020 do Elbląga na

Wiosenny Czworobok Otwarty pt. UJEZDŻENIE TO PODSTAWA

Organizator: Fundacja Końskie Zdrowie ul. Okólnik 4, 82-300 Elbląg, email: fkz @ elblag.com.pl;
Komisja sędziowska: do potwierdzenia

1. Termin i miejsce: 29.03.2020 teren ośrodka Fundacji Końskie Zdrowie ul. Okólnik 4 Elbląg

1.1. Przejazdy treningowe będą na terenie otwartym, podłoże piaskowe 20×40m. Rozprężalnia na terenie otwartym, podłoże piaskowe 20×40m.
2.  Przejazdy oceniane i przeprowadzane będą w następujących kategoriach:
2.1. Grupa 1 (dowolny program z 6 ruchami na czworoboku wg załącznika) (dzieci samodzielnie jeżdżące w dwóch chodach, bez pomocy asysty)

2.2. Grupa 2 (program z 9 ruchami na czworoboku wg załącznika) (dzieci jeżdżące samodzielnie w trzech chodach)

2.3. Grupa 3 (program PZJ  – Brązowa Odznaka Jeździecka)

2.4. Grupa 4 (program PZJ – Srebrna Odznaka Jeździecka)

PONIŻEJ PROGRAMY DO PRZYGOTOWANIA (pliki pdf):
Próba ujeżdżeniowa do odznaki brązowej Próba ujeżdżeniowa do odznaki srebrnej_0 Próba ujeżdżeniowa najmłodsi GRUPA 1 Próba ujeżdżeniowa początkujący GRUPA 2

3. Uczestnictwo:
3.1. Spotkanie treningowe skierowany jest do amatorów nie zarejestrowanych w PZJ lub OZJ w czasie trwania zawodów, preferowani zawodnicy bez odznak PZJ.

Zawody otwarte są dla wszystkich chętnych którzy spełniają warunki uczestnictwa w poszczególnych konkursach

Zawodników obowiązują następujące dokumenty:

- zgoda rodziców lub opiekunów prawnych na udział

- polisa ubezpieczeniowa NNW

3.2. Konie wszystkich grup A-E

3.3. Zgłoszenia:

Termin zgłoszeń: od wtorku 03.03 do piątku 20.03.2020r godz. 12:00 lub do wyczerpania miejsc na listach startowych.

Zgłoszenia przyjmowane TYLKO pisemnie na mail: fkz @ elblag.com.pl

Wpisowe od 1 uczestnika: 30 zł (1 dziecko 1 start na 1 koniu), podczas Wiosennego Parkuru Otwartego jeden koń może startować 2 razy (start w Grupach nr 1 i 2 jest poza pulą 2 startów).

4. Dokumenty
4.1. Uczestników i konie obowiązuje następująca dokumentacja:
- aktualne ubezpieczenie NW,
- juniorzy dodatkowo pisemna zgoda rodziców
- konie: aktualne świadectwo wet. (w szczególności brak grzybicy, grypy, zołz i innych chorób zakaźnych, data odrobaczania oraz obowiązujące szczepienia)
5. Zasady oceniania:
5.1. Sędziowie oceniają każdy ruch osobno w skali od 1 do 10, oraz impuls, przejścia i wrażenie ogólne.

5.2. O zwycięstwie decyduje suma punktów uzyskanych podczas przejazdu.
6. Program Wiosennego Czworoboku Otwartego pt. Ujeżdżenie to podstawa:

od godziny 10.00 czynne biuro Organizatora

godzina 11:00 start GRUPA 1

godzina 12:00 start GRUPA 2

ok 13 pokaz Zawodniczki UJEŻDŻENIA – Justyna Stasiulewicz

godzina 14 start GRUPA 3

godzina 15 start GRUPA 5

Godziny rozpoczęcia kolejnych konkursów są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Czas zakończenia ok 16:00

7.         Nagrody:

Flots dla wszystkich uczestników, nagrody rzeczowe dla najlepszych 3 przejazdów w każdej Grupie, dekoracje po zakończeniu przejazdów z Grupy, ew. wyróżnienia Sędziego.

8.         Informacje ogólne:

Wszystkie dzieci obowiązuje kask.

9.         Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności w razie wypadków i zachorowań zawodników, luzaków i koni, jak również w przypadku kradzieży, zniszczeń, pożarów i innych zdarzeń losowych.

10.      Catering dostępny na terenie zawodów.

11.      Organizator zastrzega sobie prawo do korekt w programie i propozycjach zawodów bez podania przyczyny.

12.      Organizator zastrzega sobie prawo do przerwania zawodów w sytuacji, kiedy warunki atmosferyczne nie pozwalają bezpiecznie przeprowadzić zawodów.
Kodeks postępowania z koniem
Polski Związek Jeździecki w ślad za Międzynarodową Federacją Jeździecką oczekuje, że wszystkie osoby zaangażowane w jakikolwiek sposób w sporty konne, będą przestrzegać zasad niniejszego Kodeksu Postępowania z koniem oraz przyjmą do wiadomości, że w każdym przypadku dobro konia musi być sprawą nadrzędną i nigdy nie może być podporządkowane współzawodnictwu sportowemu ani celom komercyjnym.
1.Na wszystkich etapach treningu i przygotowań konia do startu w zawodach, dobro konia musi stać ponad wszelkimi innymi wymaganiami. Dotyczy to stałej opieki, metod treningu, starannego obrządku, kucia i transportu.
2.Konie i jeźdźcy muszą być wytrenowani, kompetentni i zdrowi zanim wezmą udział w zawodach. Odnosi się to także do podawania leków i środków medycznych, zabiegów chirurgicznych zagrażających dobru konia lub ciąży klaczy, oraz do przypadków nadużywania pomocy medycznej.
3. Zawody nie mogą zagrażać dobru konia. Wymaga to zwrócenia szczególnej uwagi na teren zawodów, powierzchnię podłoża, pogodę, warunki stajenne, kondycję koni i ich bezpieczeństwo także podczas podróży powrotnej z zawodów.
4.Należy dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić koniom staranną opiekę po zakończeniu zawodów, a także humanitarne traktowanie po zakończeniu kariery sportowej. Dotyczy to właściwej opieki weterynaryjnej obrażeń odniesionych na zawodach, spokojnej starości, ewentualnie eutanazji.
5.FEI zobowiązuje wszystkie osoby działające w sporcie jeździeckim do stałego podnoszenia swojej wiedzy oraz umiejętności dotyczących wszelkich aspektów współpracy z koniem.« Older Entries
                  © Copyright 2022 Fundacja Końskie Zdrowie – Elbląg All Rights Reserved | Strony Internetowe FUTURO