OFERTA LATO W STAJNI FKZ  już gotowa, przepraszamy, że tak późno ale musieliśmy zgrać wiele czynników zmiennych jak to w każdej stajni :)

W tym roku NOWOŚĆ, polegająca na zróżnicowaniu oferty (z jazdą konną oraz bez jazdy), wynikająca z obserwacji potrzeb dzieci i młodzieży spędzających z Nami wakacje w stajni. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie dla siebie najlepszy wariant i Nasza Miejska Stajnia ponownie zapełni się gwarem wakacyjnej bandy na obiekcie :)

Dla wszystkich rezerwujących terminy do końca kwietnia, upust 50zł. Dla tych, którzy rezerwują więcej niż 3 turnusy, upust 100zł na każdy następny termin, a uwierzcie, że dzieci spędzają u nas po 3/5 i 7 tygodni wakacji !!!

Cena obejmuje II śniadanie (słodkie bułeczki) & owoce oraz obiad (w AGAWA Bistro), oraz opiekę instruktorów jeździectwa i kolonii, ubezpieczenie nw.

Nie zwlekajcie z zapisami, bo jak zwykle ilość miejsc jest ograniczona. ZAPISY TYLKO VIA MAIL

Do zobaczenia wkrótce,

#konskiezdrowieteamJesteśmy jedną z najstarszych szkółek jeździeckich w regionie, posiadamy certyfikat PZJ, wszystkie zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów jeździectwa.
Wszystkich chętnych do nauki jazdy konnej, poczatkujących i samodzielnych, zapraszamy na wiosenny nabór do szkółki jeździeckiej FKZ. Liczba miejsc jest ograniczona. Zajęcia rozpoczniemy od marca br.
Na spotkaniu trochę Nas poznacie, dowiecie się jak zajęcia są zorganizowane i co jest celem Naszej szkółki. Odpowiemy na wszelkie pytania, a i my popytamy Was


Oficjalny plakat Naszych zawodów już jest !!!
Niezmiernie Nam miło będzie Was ugościć na zawodach towarzyskich w skokach, podczas których rozegrany zostanie Finał Warmińsko – Mazurska Liga Jeździectwa Dziecięcego 2022, wszystkie konkursy rozegrane zostaną w formule konkursów otwartych, konkursy 1-4 będa miały po dwie dekoracje – wynik z dnia zawodów, oraz Finał WMLJD !!! Na koniec czeka Nas sztafeta w parach na dużym i małym koniu, także emocji w tym dniu będzie cała masa.


Niezmiernie Nam miło poinformować, że rok 30ty Naszej działalności będzie bogaty w różnorodne wydarzenia zarówno jeździeckie i około jeździeckie :) zaplanowaliśmy kilka dużych wydarzeń na terenie ośrodka Fundacji Końskie Zdrowie w Elblągu oraz w przestrzeni miejskiej Elbląga.

Już teraz także możemy zdradzić, że mamy kilku otwartych na Nasze potrzeby, świętujących z Nami, będących jednocześnie lokalnymi patriotami – firm, które zaangażowały się w obchody 30lecia, są to:

Łukasz Szulc z AMERICAN HOME Biuro Nieruchomości – wspaniały człowiek, który nie pierwszy raz wspiera działalność Fundacji, dzięki Niemu szykujemy Miejską Galerię, EGZAMINY NA BOJ, zawody PONY CUP 2022 HOBBYHORSE ELBLĄG oraz HUBERTUSOWE PONY CUP 2022 HOBBYHORSE ELBLĄG

Ariel Zubiel z firmy WAITW  , który zdecydował objąć wsparciem wydarzenia PONY CUP 2022 ELBLĄG oraz ZAWODY TOWARZYSKIE W SKOKACH 30lecie FKZ

Zarząd firmy EKOBUD, który wsparł obchody urodzin Fundacji czyli dokładnie w dniu podpisania aktu notarialnego powołującego Fundację do życia :) także szykujemy duży tort :D
Są z Nami także wszyscy tworzący społeczność Naszej Miejskiej Stajni na co dzień, a o kolejnych darczyńcach będziemy informować na bieżąco !!!

Z góry także wszystkim DZIĘKUJEMY i zapraszamy na Nasze wydarzenia !

Prezes – Ewa Obrycka-Błaut z Ekipą KOŃSKIE ZDROWIE TEAMRok 2022 już jest -  to będzie rok wielu różnych wydarzeń jak każdy, nie w każdym jednak obchodzimy 30lecie działalności jesteśmy jedną z pierwszych organizacji pozarządowych w regionie i jest co świętować :)   już wkrótce pokażemy lineup wydarzeń urodzinowych, a już dzisiaj szukajcie i pokazujcie Nam #konskiezdrowiehistoria do zobaczenia :)

W tym roku zmieniamy logo na zasłużone flots z 30!!! nie każda stajnia może pochwalić się takim stażem i jest to kawałek bogatej historii koniarzy w regionie :)

ZAPRASZAMY !!

Tak to prawda, wracam do tradycji  organizowania zawodów towarzyskich i regionalnych w skokach przez przeszkody. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale Fundacja Końskie Zdrowie była jednym z pierwszych organizatorów zawodów jeżdzieckich, w latach 90tych wrześniowe zawody odbywały się na terenie Stadionu przy ul. Krakusa (to były czasy kiedy NI EBYŁO INTERNETÓW !!!). Obecnie dysponujemy pięknym parkurem i infrastrukturą by zawody te na nowo i na stałe zagościły w Naszych progach :)

Nadchodzące zawody to sparing skoczków w czterech konkursach, wracamy także do zabawy tym pięknym sportem i odkurzenia przez Szefów Ekip, Zawodników oraz Sędziów różnych odmian tych samych konkursów.

Poza konkursami, dokładności, z trafieniem w normę czasu i na styl – proponujemy Sztafetę gdzie para jeździec i koń po przejechanym parkurze oddaje palcat zawodnikowi na ziemi by pokonał wytyczoną trasę, a liczymy łączny czas tej drużyny!!

Mamy nadzieję, że liczne grono dzieci, młodzieży i dorosłych przyłączy się do sportowej rywalizacji na Naszym PIĘKNYM PARKURZE :) a uwierzcie mi będzie o co się starać.

Wkrótce uruchomimy panel zgłoszeniowy na www.zawodykonne.com

Do zobaczenia,

#KONSKIEZDROWIETEAMSTAN NA 25.05.2021  ZAPISY NA PÓŁKOLONIE 2021 ZOSTAŁY ZAMKNIĘTE

OZNACZA DO, ŻE WSZYSTKIE MIEJSCA ZOSTAŁY ZAREZERWOWANE, NIE PROWADZIMY LIST REZERWOWYCH, W RAZIE PRZYPADKU ZWOLNIENIA SIĘ MIEJSCA PUBLIKUJEMY INFO NA FB @konskiezdrowieelblag

a tu garść informacji dla rodziców uczestnikówKażdy koniarz marzy o krytej ujeżdżalni, to także Nasze marzenie :) jest to koszt ok 300tys PLN, w zeszłym roku uzbieraliśmy nnieco ponad 5tys, które sfinansowały w części koszty wynagrodzenia pracowników, ale kto wie, może w tym roku uda Nam się uzbierać kwotę przybliżającą Nas do spełnienia marzeń o hali :) jeśli możesz, jeśli chcesz, jeśli podoba Ci się to co robimy – wesprzyjcie Nas odpisem 1% podatku – podajcie księgowym Nasze dane (zbieramy poprzez Fundację Elbląg), będę wdzięczna za każde wsparcie – Ewa

WYSTARCZY
W DEKLARACJI WPISAĆ
NR KRS: 0000033301

W UWAGACH:
KONSKIE ZDROWIE

z góry pięknie
DZIĘKUJEMY!W związku z ogłoszoną pandemią koronawirusa na całym świecie, właściwie niespodziewanie ziścił się najczarniejszy scenariusz dla większości społeczeństwa w Polsce, w Naszym regionie, w Naszym mieście… oraz w Naszej Stajni.

Od 15. marca nie prowadzimy żadnych jazd, zdezynfekowaliśmy wszystkie pomieszczenia oraz sprzęt jeździecki używany przez Was. Pracujemy w bardzo skromnym składzie i ograniczamy do minimum ilość ludzi wchodzących na teren Fundacji.

Nie mogąc prowadzić zajęć Szkółki Jeździeckiej, Końskiego Przedszkola, jazd komercyjnych i innych projektów w których bierzemy udział na co dzień, jesteśmy pozbawieni źródła utrzymania obiektu, ludzi a przede wszystkim koni. Nie jesteśmy salą gimnastyczną, która zamykamy na klucz i czekamy na lepsze – zdrowsze czasy. Musimy zajmować się i pracować z Naszymi końmi na bieżąco, na bieżąco też utrzymujemy opiekę weterynaryjną (szczepienia okresowe itp) oraz kowalską. Nie próżnujemy, w mediach społecznościowych zdradzamy nad czym pracujemy w obiekcie. Mamy czas na niewielkie remonty i mam nadzieję docenicie Nasze wysiłki by utrzymać kontakt z Wami i Waszymi dziećmi ‘zdalnie’ – po to udostępniamy codzienne wieści ze Stajni.

Zdecydowana Większość z Rodziców dzieci ze Szkółki Jeździeckiej zapłaciła zgodnie z umową pełną opłatę miesięczną, za co serdecznie dziękuję i nie ukrywam, że bez tych środków nie byłoby możliwe utrzymywanie ośrodka. Dziękuję też za wszystkie kontakty i próby pomocy, pytania o przyszłość i za spirytus - Kamila :) Koszty miesięczne Fundacji to prawie 10 tys PLN, zatem nie jest to mało w tych czasach. Nadchodzi kwiecień i kolejne niepewne miesiące, niestety zapasów finansowych Fundacja obecnie nie ma. Od prawie 30 lat nie prowadziliśmy żadnej zbiórki pieniędzy, nie pozyskiwaliśmy środków na bieżącą działalność, nie prosiliśmy o pomoc, wierząc, że praca jaką wykonujemy sama się obroni i zawsze pozwalała na utrzymanie. W chwili obecnej po prostu nie możemy pracować…

Obserwuję i rozmawiam z osobami z branży jeździeckiej, wkrótce czeka Nas dramatyczna walka o pozostanie na powierzchni, zapewne zmniejszy się ilość pogłowia konin w Polskie w ogóle. Praca u podstaw, którą od lat się zajmuję osobiście, w dziedzictwie po Tacie – założycielu Fundacji, stanie się mniej dostępna, ze względów finansowych Naszych klientów także. Jak zapewne wiecie od roku zajmuję się Fundacją i robię wszystko by trwać w misji #pasjadlapokolen oraz #odnowakonskiegozdorowia, zostawiłam pracę zawodową dla tej organizacji, wierzę, że przez ten rok udało się zarazić nie jedną osobę miłością do koni i jeździectwa – stąd też wprost PROSZĘ O POMOC FINANSOWĄ – darowizny w dowolnej i dobrowolnej wysokości wpłacane na konto Fundacji Końskie Zdrowie.

W Naszej Końskiej Rodzinie siła – wspierajcie Fundację, by nie zniknęła z mapy miasta i mapy stajni w regionie. Wpierajcie by chociaż ułamek Moich PLANÓW na 2020′ udało się zrealizować :)

Wierzę, że się uda – #niebadzobojetny #pomozeszbomozesz #konskiezdrowierodzina

Ewa O b r y c k a – B ł a u t

Prezes Zarządu Fundacji« Older Entries
                  © Copyright 2024 Fundacja Końskie Zdrowie – Elbląg All Rights Reserved | Strony Internetowe FUTURO