UWAGA :D
W dn. 10.09 na 15:00 zapraszamy w pierwszej kolejności zainteresowanych KOŃSKIM PRZEDSZKOLEM, szacujemy, że potrzebujemy ok godzinę by wyłonić (aż 4) nowych uczestników Końskiego Przedszkola gr. Źrebaczki (zajęcia w niedziele w godz.10-12). W razie większej ilości chętnych poprosimy Rodziców by pokonali na własnych nogach przygotowany parkur – na czas :) by obiektywnie dać szanse wszystkim :) także ubierzcie się na sportowo :)
Postaramy się by Nasze Końskie Przedszkolaki kibicowały Wam w zmaganiach :)
Ok 16 rozpoczniemy rekrutację wszystkich nowych chętnych do nauki jazdy i rozwijania się w tejże kwestii w Naszej Stajni. W tym roku chcemy podejść do Was indywidualnie i nieco się poznać :) Osobiście potrzebujemy spotkać się z dziećmi i młodzieżą niezależnie od stopnia umiejętności jeździeckich. Będziemy Was prosić o wykazanie się:
1. zaangażowaniem (wypełnicie test na temat: chodów, maści koni oraz ubioru jeździeckiego).
2. sprawnością fizyczną – pokonacie parkur na własnych nogach :)
3. dacie się poznać – na rozmowie z Naszymi instruktorami :)
W związku z tym, że od dnia następnego tj. 11.09 zaczynamy już jeździć prosimy o przygotowanie planów lekcji i innych zajęć, tak by móc wpleść się w zajęcia szkółki jeździeckiej.
Mam nadzieję, że wszyscy zapaleni sympatycy jazdy konnej znajdą dla siebie miejsce w świecie jeździeckim, prosimy też o wyrozumiałość gdyż NIE JESTEŚMY w stanie przyjąć do szkółki wszystkich chętnych :(
Zapraszamy także wszystkich ciekawskich na OGNISKO NA POŻEGNANIE WAKACJI w dn. 27.08 na godz. 18:00 i poznanie przynajmniej Naszej Stajni i Nas.
Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia,
Ewa & Ekipa

Ogłaszamy termin naboru do szkółki jeździeckiej i końskiego przedszkola prowadzonych przez Fundację Końskie Zdrowie na dzień 10. września br godz.15:00
Opis szkółki znajdziecie poniżej.
Do Końskiego Przedszkola grupa Źrebaczki mamy 4-5 miejsc.
Do Szkółki Jeździeckiej dla początkujących max 8 miejsc (po 4 miejsca dla mniejszych i większych dzieci).
W związku z bardzo dużym zainteresowaniem nabór nowych uczestników będzie nie łatwym ale przyjemnym testem miłośników koni, chcących uczyć się jazdy konnej.

Szkółka jeździecka

Zajęcia szkółki jeździeckiej adresowane są do dzieci i młodzieży w wieku 7 do 16 lat. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu wg grafiku ustalonego na dany semestr szkolny.  Celem Naszej szkółki jest zaszczepianie w uczestnikach (i ich rodzinach)  pasji jeździeckiej na pokolenia. Pracujemy z jeźdźcami na każdym stopniu zaawansowania. W trakcie zajęć dzieci nie tylko jeżdżą konno, ale uczą się też dbać o konia i przygotowywać go samodzielnie do jazdy. Razem uczymy się i przygotowujemy do kolejnych etapów wyszkolenia jeździeckiego – odznaki PZJ: Jeżdżę Konno, BOJ & SOJ.

Kuce i konie dobierane są nie tylko adekwatnie do umiejętności, ale także do gabarytów dziecka.

Poza zajęciami regularnie organizowane są imprezy okolicznościowe dla wszystkich grup. Imprezą tym towarzyszą aktywności integrujące wszystkie grupy (sprawdźcie w aktualnościach PLAN ROCZNY wydarzeń w  stajni).

Zachęcamy wszystkich, którzy opanują podstawowe umiejętności jeździeckie, do zdobycia odznaki Polskiego Związku Jeździeckiego JEŻDŻĘ KONNO.
Odznakę nadają wszyscy licencjonowani szkoleniowcy PZJ oraz instruktorzy z certyfikatem instruktora szkolenia podstawowego, osobiście oceniając umiejętności kandydata.

CO DAJE ODZNAKA?

- zostajesz posiadaczem odznaki, którą możesz wpiąć do fraka oraz legitymacji, która potwierdza Twoje umiejętności;
- jesteś wpisany do rejestru Polskiego Związku Jeździeckiego jako Jeździec;
- zyskujesz potwierdzenie swoich umiejętności, które ułatwią Ci w przyszłości przystąpienie do jakiegokolwiek klubu jeździeckiego
oraz szybkie zweryfikowanie Twoich umiejętności przez nowego trenera czy instruktora;
- jesteś zwolniony z części praktycznej (opieka stajenna) na egzaminie BOJ.
EGZAMIN:

Część praktyczna:
- prawidłowe podejście do konia;
- prawidłowe odczytanie i interpretacja reakcji konia;
- prowadzenie w ręku i wiązanie;
- siodłanie i kiełznanie, podstawowe dopasowanie rzędu;
- umiejętność jazdy w zastępie w podstawowych chodach – w stępie, w kłusie anglezowanym i w galopie w dosiadzie odciążającym.

Część teoretyczna – tematy:
- interpretacja zachowania konia;
- podstawy pielęgnacji i prawidłowe zachowanie się przy koniu;
- podstawy budowy konia, maści i odmiany;
- zasady zachowania na ujeżdżalni;
- podstawowa wiedza o sprzęcie jeździeckim i stroju do jazdy.

Końskie Przedszkole

Końskie Przedszkole to autorski projekt prowadzenia zajęć w stajni dla najmłodszych dzieci, w wieku 4-6 lat. Są to zajęcia prowadzone w stajni, na świeżym powietrzu w każdą pogodę i przez cały rok szkolny. Celem tych zajęć jest zapoznanie dzieci z życiem w stajni, z bezpieczeństwem przy koniach, ze wszystkimi Naszymi końmi, obowiązkami i radościami wynikającymi z pór roku, NIE JEST TO NAUKA JAZDY KONNEJ, ale jest to zabawa w stajni połączona z przejażdżkami na Naszych koniach :)

Zajęcia odbywają się 1x w tygodniu i trwają 2h, prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów.

Prowadzimy co roku dwie grupy KUCYKI i ZREBACZKI  po 8/9 dzieci.

-

Wszystkie zajęcia w Naszej stajni prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów: Darię Terlecką – Instruktora Jeździectwa oraz Ewę Obrycką – Błaut Instruktora Szkolenia Podstawowego PZJ, sędziego III klasy w skokach przez przeszkody (do sprawdzenia na stronie PZJ).

Posiadamy ubezpieczenia OC prowadzonej działalności i NNW.                  © Copyright 2022 Fundacja Końskie Zdrowie – Elbląg All Rights Reserved | Strony Internetowe FUTURO