Tworzymy markę jeździeckich zawodów dziecięcych, dając radość najmłodszym i najbardziej początkującym jeźdźcom z lokalnych stajni :) Współpracujemy na rzecz wspólnej zabawy i radości dzieci w konwencji pony games.

Naszą misją jest edukacja najmłodszych zawodników ale także ich rodzin i szefów ekip – na temat zawodów jeździeckich, kultury tego pięknego sportu, zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników zawodów i standaryzacja zawodów jeździeckich dla dzieci w regionie, oczywiście w duchu FAIR PLAY.

Początkiem idei opracowania i zapewnienia dzieciom zawodów jeździeckich dla dzieci były moje osobiste doświadczenia zarówno jeździeckie jak i matczyne.  W okolicy 2016 roku jako Sekcja PONY (która ma korzenie daleeeeko w latach 90tych) uczestniczyliśmy w wydarzeniach kierowanych do dzieci przy okazji towarzyskich zawodów jeździeckich.  Była to okazja do startów moich najmłodszych zawodników, jednak mieliśmy niedosyt z wyjazdów na te imprezy. W zaciszu stajni, przy wsparciu najbliższych zaangażowanych w taki czy inny sposób powstał pomysł a z niego idea marki zawodów jeździeckich dla dzieci PONY CUP.

Zaprosiłam do współpracy Szefowe okolicznych Stajni: Katarzynę Nazarewicz z Piastowa i Jolantę Tulisow z Narusy, a następnie Emilię Nikelewską z Milejewka i Milenę Gałązke z Lipnika. Pierwszy sezon PONY CUP 2017 był wielką niewiadomą, jednak okazało się, że odzew zawodników, rodzin i szefów ekip był bardzo pozytywny. W pierwszym także sezonie zorganizowałam PONY CUP 2017 MIKOŁAJKOWE w Sopocie, na hali jeździeckiej, na której organizowane są zawody rangi międzynarodowej.

PONY CUP 2018 rok to cykl pięciu imprez: w tym także PONY CUP 2018 TORPOL RACE podczas CSIO 5* SOPOT czyli wyścigi Naszych dzieci z regionu, na kucach z Naszych stajni, promując i pokazując najmłodszych sportowców z regionu Warmii i Mazur.

PONY CUP 2019 to zmiana gospodyni jednej z imprez: PONY CUP 2019 PIASTOWO, PONY CUP 2019 NARUSA, PONY CUP 2019 KALIS, PONY CUP 2019 MILEJEWO, PONY CUP 2019 ELBLĄG HUBERTUSOWE.

Czwarty sezon PONY CUP 2020’ ze wsparciem Fundacji Orlen – konkurs grantowy.

Tradycyjnie sezon zawodów jeździeckich dla dzieci rozpoczyna się w Dniu Dziecka. W tym roku z oczywistych powodów sezon wszystkich zawodów jeździeckich stał dość długo pod znakiem zapytania. Jednak dla wielu młodych jeźdźców z regionu zawody PONY CUP na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń stajennych. Mając na uwadze stałe i trwałe zaangażowanie organizatorów zawodów, zawodników i ich rodzin, gospodarzy zawodów i stajni biorących w nich udział, dokładamy by kolejny sezon był pozytywnie wyjątkowy.

Pasja i profesjonalizm to od zawsze mocne strony projektu PONY CUP, więc tym bardziej miło Nam poinformować, iż tegoroczną edycję zawodów PONY CUP 2020 wsparła Fundacja Orlen, dzięki czemu, pierwsze zawody rozegrane zostały bezz ponoszenia jakichkolwiek kosztów przez zawodników (nie ma opłat wpisowych), a wpisowe kolejnych zawodów zostało obniżone, przez co bardziej dostępne dla kieszeni w dobie dotykającego Nas wszystkich kryzysu. Mamy nadzieję, że dzięki tejże działalności zaszczepiona w najmłodszych pasja jeździecka będzie mogła dalej się rozwijać.

Pierwsze zawody PONY CUP 2020 HOBBY HORSE (zawody w konikach na patykach) rozegrano w formule online – nagrodzimy zgłoszonych zawodników, którzy prześlą Nam filmy z przejazdami dzieci w wybranym konkursie – skoków przez przeszkody lub ujeżdżenia. Zawodnicy z największą ilością like pod swoim filmem, otrzymają dodatkowe wyróżnienia. Wszystkie szczegóły zapisów publikowane są w wydarzeniach każdych zawodów na funpage @ponycupelblag.

Zawody z cyklu w sumie pięciu imprez sportowych PONY CUP 2020 odbędą się kolejno w Fundacji Końskie Zdrowie  – ujeżdżenie, Gospodarstwie Agroturystycznym POD LASEM – TREC, Gospodarstwie Agroturystycznym MILEJEWKO – working equitation oraz ponowie w Elblągu, w tematyce Hubertusowej – skoki przez przeszkody.

Patronem Honorowym (Kolejny raz) nad cyklem zawodów PONY CUP 2020 został Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Rok 2021 się skończył, zauważyliśmy to i My ”</p

                  © Copyright 2024 Fundacja Końskie Zdrowie – Elbląg All Rights Reserved | Strony Internetowe FUTURO